MANİSA’DA 32. AHİLİK HAFTASI KUTLANDI
Manisa'da 32. Ahilik Haftası düzenlenen törenle kutlandı.

Tören öncesi Manisa Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Milli Egemenlik ve Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Çelenk sunma töreni sonrası protokol mehter takımı eşliğinde Manisa'da çarşı esnafını selamlayarak Bedesten Çok Amaçlı Salon'a kadar yürüdü.

Törene Manisa Valisi Ahmet Deniz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güzgülü, Manisa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, Manisa İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmaz, Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ile esnaf ve sanatkarlar katıldı.

Törende konuşan Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter, esnaf ve sanatkarların Türkiye ekonomisinin omurgası olduğunu belirtti.

İl Ticaret Müdürü Kenan Kınay, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Güzgülü ve Vali Ahmet Deniz’in konuşmaların ardından Yunusemre Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından temsili şed kuşatma gösterisi yapıldı.

Törende ayrıca yılın ahisi seçilen 49 yıldır at arabası imalatçısı 73 yaşındaki Faik Ünaler'e MESOB Başkanı Geriter ve Vali Deniz tarafından şed kuşatıldı.

Öte yandan Yılın Kalfası Seçilen Hüseyin Kurt, Yılın Çırağı Batuhan Koyuncu ve Yılın Kadın Girişimcisi Elif Kaya'ya ödülleri verildi.

Birlik Başkanı
MESOB Kurumsal (Arşiv)
T.C. Kimlik
Parola
Duyurular
Sayılarla MESOB
İlçe Seçiniz
  30 Haziran 2015 itibariyle Sicil Müdürlüğümüze kayıtlı 46961 üye bulunmaktadır.
İletişim

Anasayfa     MESOB     Esnaf ve Sanatkarlar     Projeler     Güncel     İletişim

Copyright © 2014. Tüm hakları saklıdır.